Me kõik oleme kuulnud ChatGPT-st ja oleme enam-vähem kursis, kuidas ja milleks seda efektiivselt kasutada. AI tööriistu ning platvorme on tegelikult veel oi-kui-palju, aga räägime täna viiest ägedast platvormist, mida peale ChatGPT veel kasutada ja milleks need kõige mõistlikumad on
Gemini (endine Google Bard)
ChatGPT konkurent ja alternatiiv. Gemini töötleb infot paremini kui ChatGPT, kuna ChatGPT nii-öelda teadmised on vanemad, kuna töötleb saadaval olnud infot aastani 2021. Gemini aga seevastu otsib infot ka Google’ist ning töötleb kaasaegset kättesaadavat infot sinna juurde. Katsetasime taaskord ka ise ning tõepoolest julgeme Geminit soovitada – esiteks on see täiesti tasuta (see võib muidugi muutuda) ning on tunduvalt loovam. ChatGPT kahjuks räägib asjaolu, et tasuta versioon pole sugugi nii asjalik kui tasuline.
DeepL
AI tõlkemootor, mis väidetavalt on parem kui teada-tuntud Google Translate. Katsetasime selle ise järele ning pigem tituleerime mõlemad tõlkemootorid võrdseks ja soovitaks neid korraga kasutada. On sõnad ja fraasid, mis DeepL tõlgib paremini ja Google Translate kehvemini ning vastupidi. Seega võib selle platvormi puhul soovitada pigem ristkasutust.
Tome
Vot see on üks kihvt tööriist, mis peaks aitama säästa tuhandeid minuteid, mis siiani oled PowerPoint esitluste peale kulutanud. Tome teeb sulle minutitega nii kihvtid esitlused, videod, kodulehe onepagerid valmis, et see on lihtsalt uskumatu. Muidugi on alati taoliste tööriistadega see, et redigeerid lõpptulemuse enda jaoks sobivaks, aga tunduvalt lihtsamaks ja mõnusamaks teeb see esitluste ja videote loomise küll.
Elicit
Kui Sul on parasjagu mõne lõputöö, uurimuse või artikli kirjutamine käsil, siis proovi k i n d l a s t i Elicit platvormi. Elicit kogub veebist sinu teemale sobivad artiklid kokku (ka verivärsked artiklid!), teeb neist lühiülevaate ja aitab artiklitele ka paremini viidata. Seega aitab jälle aega kõvasti kõvasti kokku hoida ning rohkem oma uurimuse kirjutamisele keskenduda kui õige viitamise pärast stressata ja leiad omale sobivad artiklid ka kiiremini üles. Lisaks on sellel lahe funktsioon, mis aitab PDFist andmed kätte saada, kui see näiteks Adobega ei õnnestu 😛 Igal juhul väga kihvt tööriist, millest tundsime kindlasti oma magistritöö kirjutamisel puudust!
Midjourney
Kõik, kellel on vaja hüperrealistlikke kujundusi, pilte või superhäid jooniseid – katsetage! Selleks on muidugi Discordi kasutaja vaja luua ning kahjuks puudub Midjourneyl ka tasuta versioon, kuna platvorm muutus lihtsalt niivõrd populaarseks. Küll aga saad seal käia kasvõi teiste loodud kujundusi vaatamas ja inspireerumas. Lisaks on promptide sisestamine ja tulemuse saamine on veiiidiii keerukam kui näiteks Canva või Photoshopi AI-d, aga kui Sul päriselt seda oma töös (või eraelus) vaja läheb, siis on see platvorm iga oma senti väärt. Muidugi on sellel ka oma pahupool – kuna pildid ja kujundused, mis Midjourney genereerib, on tõesti hüperrealistlikud, on selle abiga võimalik sotsiaalmeedias luua väga võlts ettekujutus näiteks oma igapäevaelust. Kui aga vastutustundlikult platvormi kasutada, siis kindlasti ülisuureks abiks just turundajatele ja kujundajatele!